Skip to main content

A | +A | +A

 

Breadcrumb

Strona główna / O nas Aktualności / Budujemy serce kulturalne Podjuch

Budujemy serce kulturalne Podjuch

Przy ul. Krzemiennej i Sąsiedzkiej w Podjuchach budowane jest Centrum Aktywności Lokalnej. Ma integrować mieszkańców osiedla i być miejscem, w którym tętnić będzie życie kulturalne, sportowe i edukacyjne. Inwestycje realizuje TBS Prawobrzeże
 
Budowa Centrum jest już zaawansowana. Wykonano stan surowy budynku, dach, sieci i przyłącze zewnętrzne. Trwają prace związane z montażem okien, układaniem instalacji elektrycznej i sanitarnej. Wykonywane są także podbudowy pod parkingi oraz chodniki.
Całość ma być zakończona jesienią tego roku.Inwestycję w imieniu miasta realizuje TBS Prawobrzeże. W sierpniu 2018 r. spółka przekazała plac budowy firmie EXPERT z Dolic. Budowa CAL wraz zagospodarowaniem terenu  kosztuje ok 10 mln zł. 
 
Dzięki Centrum mieszkańcy w różnym wieku będą mieli przestrzeń do aktywnego wypoczynku. Odbywać się tam będą wydarzenia kulturalne, sportowe i edukacyjne. W CAL znajdą się m.in: scena kameralna z widownią na 200 osób,  pracownie tematyczne (muzyczna, plastyczna, tańca i baletu), sala gimnastyczna, sala konferencyjna i pomieszczenia biurowe, przestrzeń gastronomiczna wraz z kawiarenką.
Teren wokół także będzie zagospodarowany. Na zewnątrz znajdzie się scena z miejscami do siedzenia dla ok. 100 osób, ścianka wspinaczkowa dla dzieci, ogródek kawiarniany itp.
 
CAL w Podjuchach to według miesięcznika Architektura Murator jedna z jedenastu najbardziej oczekiwanych inwestycji w 2019 roku w Polsce.
Znalazła się wśród takich projektów jak m.in.: Nowa Rotunda w Warszawie, Apartamentowiec Drzymały 27 w Poznaniu czy Zespół biurowy Nowy Targ we Wrocławiu. Szczeciński obiekt zaprojektowała wrocławska pracownia Grid Architekci. CAL powstaje według opracowania wyłonionego w konkursie, który zorganizowało TBS Prawobrzeże przy udziale szczecińskiego oddziału SARP. 
 

serce kulturalne Podjuchserce kulturalne Podjuchserce kulturalne Podjuchserce kulturalne Podjuch