Skip to main content

A | +A | +A

 

Breadcrumb

Strona główna / O nas Aktualności / Bukovasport nabiera rozpędu

Bukovasport nabiera rozpędu

Trwa budowa bazy trekkingowej z boiskami do rekreacji rodzinnej przy ul. Skalistej 24 w Szczecinie. Kompleks Bukovasport realizuje TBS Prawobrzeże.
 
Projekt jest realizowany w ramach  Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Powstaje w miejscu boiska przy szkole podstawowej w Podjuchach. Ma być miejscem do rekreacji i uprawiania sportu, w tym służyć jako baza trekkingowa dla miłośników Puszczy Bukowej. Kompleks może pełnić wiele funkcji m.in służyć jako punkt startu wycieczek, spacerów, biegów, nordic walking, a także jako miejsce wypoczynku dla rodzin. 
Inwestycja ruszyła w lutym br. Do tej pory wykonano już podbudowę pod boisko do piłki nożnej, izolacje termiczną płyty fundamentowej i strop budynku, w którym znajdą się szatnie i sanitariaty.  Obecnie uzgadniane są nawierzchnie boisk do piłki nożnej, tenisa oraz wyposażenie placu zabaw. 
 
Docelowo w ramach inwestycji przewiduje się budowę kilku boisk, w tym: do koszykówki  i siatkówki, do tenisa ziemnego, do badmintona oraz do piłki nożnej. Powstanie bieżnia, trybuny i zaplecze z sanitariatami oraz szatniami. Dodatkowo wybudowana zostanie aktywna strefa zabaw dla dzieci czyli mini park linowy z wieżą i platformą widokową oraz ściany wspinaczkowe.
 
Wykonawcą projektu jest firma LIK-BUD z Polic. Koszt budowy kompleksu sportowego wynosi ponad 4 mln zł. Termin zakończenia inwestycji - koniec 2019 roku.

bukovasportbukovasportbukovasportbukovasport