Skip to main content

A | +A | +A

 

Breadcrumb

Strona główna / O nas Aktualności / Bukovasport. Start!

Bukovasport. Start!

Rozpoczyna się realizacja projektu Bukovasport czyli bazy trekkingowej z boiskami do rekreacji rodzinnej przy ul. Skalistej 24 w Szczecinie. TBS Prawobrzeże podpisał 24 stycznia umowę z wykonawcą zadania.Planuje się zakończyć inwestycję pod koniec tego roku.
 
Bukovasport ma być realizowana w miejscu boiska przy szkole podstawowej w Podjuchach. Ma zaspokajać potrzeby rekreacyjno-sportowe mieszkańców, w tym służyć jako baza trekkingowa dla miłośników Puszczy Bukowej. Kompleks może służyć jako miejsce startu wycieczek, spacerów, biegów, nordic walking, imprez na orientację, a także jako miejsce wypoczynku dla rodzin.


W ramach inwestycji przewiduje się  budowę kilku boisk, w tym: do koszykówki  i siatkówki, do tenisa ziemnego, do badmintona oraz do piłki nożnej. Powstanie bieżnia, trybuny i zaplecze z sanitariatami oraz szatniami. Dodatkowo wybudowana zostanie aktywna strefa zabaw dla dzieci czyli mini park linowy z wieżą i platformą widokową oraz  ściany wspinaczkowe.


Wykonawcą projektu będzie firma LIK-BUD z Polic. Koszt budowy kompleksu sportowego wynosi ponad 4 mln zł. Czas realizacji to 298 dni od dnia podpisania umowy.


Projekt Bukovasport jest realizowany w ramach  Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Wygrał w kategorii Zadania Ogólnomiejskie, zdobywając ponad 5 tys głosów.

 

1     2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

3