Skip to main content

A | +A | +A

 

Breadcrumb

Strona główna / O nas Aktualności / Dawny Fort Prusy: nowe mury pną się do góry

Dawny Fort Prusy: nowe mury pną się do góry

Widać już zarys osiedla mieszkaniowego, które powstaje u zbiegu ulic Kusocińskiego - Sowińskiego - Głowackiego, na terenie dawnego Fortu Prusy.  Inwestycję realizuje TBS Prawobrzeże.

Trwa rewitalizacja w historycznym miejscu. Na działce o powierzchni ponad 7 tys m2 powstają trzy budynki, trzy i czteropiętrowe. W sumie znajdzie się w nich 95 mieszkań o  łącznej powierzchni użytkowej ponad 5 tys. m2.  Średni metraż mieszkania to 53 m2. W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie chodników, alejek, ławek placu zabaw dla dzieci, miejsc parkingowych. Na terenie osiedla  zasadzonych będzie 56 drzew ozdobnych i 163 krzewów. Inwestycja położona jest na terenie objętym ochroną konserwatorską w zakresie historycznej struktury przestrzennej. Z tego względu dwa istniejące narożne budynki ceglane poddane zostaną kompleksowej renowacji i adaptacji na trzy lokale użytkowe (o łącznej pow. ok. 190 m2).

Do tej pory w ramach tej inwestycji wykonano już  m.in. rozbiórki istniejących obiektów warsztatowych i garaży, wymieniono grunt pod budynkami w miejscach gdzie warunki geotechniczne tego wymagały. Obecnie trwają roboty fundamentowe oraz wznoszone są ściany budynków.

 

1      2

Ukończenie inwestycji i oddanie mieszkań zaplanowane jest na czerwiec 2019 r. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlane Ciroko ze Szczecina. Planowany koszt zadania wynosi ok 29 mln zł. Budowa osiedla jest finansowana kredytem z Banku Gospodarstwa Krajowego, wpłat partycypantów i środków Gminy Miasto Szczecin.

Mieszkania oddawane w standardzie pod klucz. Ściany pomalowane na biało, wykładziny   PCV na podłogach, w łazienkach okładziny ceramiczne na ścianach i podłodze,  kuchenka elektryczna energooszczędna z płytą ceramiczną w kuchni, łazienka z białym montażem (wanna, umywalka). Mieszkania parterowe będą miały dostęp do ogródków przydomowych. Każde mieszkanie powyżej parteru będzie wyposażone w balkon lub taras.

Trwa nabór na mieszkania. Zainteresowani mogą się zgłaszać.  TBS  Prawobrzeże jest w trakcie naboru na nabycie partycypacji w kosztach budowy lokali mieszkalnych. Ogłoszenie o naborze jest  zamieszczone na stronie internetowej spółki: http://www.tbs.szczecin.pl/pl/partycypacja/lista-lokali/sowinskiego

Poniżej zdjęcia pierwszego etapu oddanego w 2010 r.

 

3         4