Skip to main content

A | +A | +A

 

Breadcrumb

Strona główna / O nas Aktualności / Szczecin buduje osiedle nowych mieszkań komunalnych

Szczecin buduje osiedle nowych mieszkań komunalnych

Szczecin buduje osiedle nowych mieszkań komunalnych

To pierwsze i jedyne takie osiedle w Szczecinie. Jest zielone światło dla budowy kolejnego etapu osiedla „Nad Płonią” w Dąbiu. Jeszcze w tym roku ruszy budowa kolejnych dwóch budynków, w których znajdą się 24 mieszkania o czynszu komunalnym.

Radni miasta zgodzili się podnieść kapitał zakładowy TBS"Prawobrzeże", które w porozumieniu z Gminą realizuje inwestycję. Wszystkie formalności są już spełnione m. in. : dokumentacja w wraz z pozwoleniem na budowę, wybrany wykonawca z którym została podpisana już umowa (Przedsiębiorstwo Budowlane Ciroko)  oraz umowa z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Gminą o udzielenie finansowego wsparcia. Dzięki temu za chwilę ruszy czwarty już etap inwestycji. Tym razem przy ul. Koszarowej 31 i 32 powstaną kolejne 24 mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej blisko 1300 m2 wraz z niezbędnym zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną ( tereny zielone, parkingi, elementy małej architektury).

Mieszkania do dyspozycji gminy i o czynszu komunalnym. Wszystkie lokale w ramach tej inwestycji będą wynajęte za czynsz komunalny. Najemcami osiedla będą lokatorzy, którzy chcą poprawić aktualne warunki mieszkaniowe poprzez zamianę obecnie zajmowanego lokalu komunalnego na lokal o wyższym standardzie technicznym i funkcjonalnym. Aktualnie trwa nabór wniosków na zamianę mieszkań wybudowanych w ramach III etapu osiedla „Nad Płonią”.

Więcej na ten temat: https://wiadomosci.szczecin.eu/mieszkalnictwo/nowe-mieszkanie-za-wzorowe-zachowanie

Osiedle mieszkań komunalnych „Nad Płonią” . Inwestycję zaplanowano do realizacji w sześciu etapach w latach od 2014 r. do 2020 r. W sumie powstanie 120 mieszkań w 10 budynkach wielorodzinnych. Lokale wykończane są w standardzie „pod klucz”, tj. posiadają m. in. : kuchenki elektryczne, zlewozmywaki, wanny, umywalki, armaturę sanitarną, w pokojach - wykładziny we współczesnym standardzie, w łazienkach - terakotę oraz płytki ceramiczne, stolarkę okienną i drzwiową. Do niektórych lokali położonych w parterze przynależą ogródki przydomowe, zaś wszystkie mieszkania położone na piętrach posiadają balkony. Część mieszkań jest dostosowana do osób niepełnosprawnych.

Osiedle "Nad Płonią" Etap III

Osiedle Nad Płonią Etap III

Osiedle Nad Płonią Etap III

Osiedle Nad Płonią Etap III