Skip to main content

A | +A | +A

 

Breadcrumb

Strona główna / O nas Aktualności / Tworzymy miejsce spotkań mieszkańców

Tworzymy miejsce spotkań mieszkańców

W Wielgowie przy ul. Bałtyckiej 35A rozpoczął się kompleksowy remont budynku, w którym działać będzie Osiedlowy Klub Mieszkańca i siedziba Rady Osiedla. Inwestycję w imieniu miasta prowadzi TBS Prawobrzeże.

Budynek przy ul. Bałtyckiej 35A został wybudowany w 1919 roku i obecnie jest własnością Gminy Miasto Szczecin. Jego powierzchnia użytkowa to ponad 211 m2. Do tej pory na pierwszym piętrze budynku znajdowała się siedziba Rady Osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo. Na parterze funkcjonował lokal gastronomiczny.
Teraz budynek przejdzie kompleksowy remont. Zakres inwestycji obejmuje m.in. montaż instalacji gazowej dla potrzeb centralnego ogrzewania i ciepłej wody, modernizację parteru z wydzieleniem nowych pomieszczeń, wykonanie otworów okiennych w ścianach zewnętrznych, docieplenie elewacji, wymianę instalacji elektrycznej, kanalizacyjnej i wodnej wykonanie tynków, podłóg i posadzek w całym budynku.

Po zakończeniu modernizacji, w pomieszczeniach na parterze będzie działał Osiedlowy Klub Mieszkańca. W nim organizowane będą spotkania m.in.: Klubu Seniora, Stowarzyszenia „Nasze Wielgowo” i Kółka Fotograficznego. Lokal na pierwszym piętrze będzie nadal siedzibą Rady Osiedla

Koszt całej inwestycji to 820 tys. zł. Termin zakończenia robót - 30 listopada 2019 r. Wykonawcą prac jest spółka Pomerania Tech ze Szczecina.

bałtyckabałtyckabałtycka