Skip to main content

A | +A | +A

 

Breadcrumb

Strona główna / O nas Aktualności / Z MYŚLĄ O SENIORACH NA PRAWOBRZEŻU

Z MYŚLĄ O SENIORACH NA PRAWOBRZEŻU

Kończą się prace związane z budową pierwszego miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz Klubu Seniora w prawobrzeżnej części Szczecina. 

Placówka powstaje w budynku przy ul. Młodzieży Polskiej 28-28a -30 w Zdrojach. W imieniu Gminy inwestycję realizuje TBS "Prawobrzeże." Sp. z o. o.

W remontowanych obecnie pomieszczeniach o łącznej powierzchni ok. 225 m2 powstają m.in.: sale do rehabilitacji i terapii, jadalnia, sala telewizyjna oraz biblioteczna z klubokawiarnią, pokój odpoczynku i wyciszenia, gabinet pielęgniarski. Całość będzie wykończona w standardzie „pod klucz” oraz wyposażona w meble i sprzęt, potrzebny do różnorodnych form spędzania czasu przez seniorów. Pomieszczenia będą dostosowane do osób niepełnosprawnych. Zakłada się, że w ciągu dnia z placówek będzie mogło korzystać łącznie ponad 50 osób. 

Sale przeszły już gruntowny remont: ustawiono ściany działowe, położono nowe instalacje i tynki oraz zaizolowano ściany. Obecnie trwają, prace wykończeniowe m. in.: malowanie pomieszczeń, montaż płytek w łazienkach i kuchni, układanie wykładzin i prace elewacyjne itd.

Inwestycję w formule zaprojektuj i wybuduj realizuje Inwest Budowa Sp. z o.o. Koszt prac to ok 1 mln zł.

Obecnie w Szczecinie funkcjonuje siedem takich instytucji.

 

elewacja

Elewacja zewnętrzna - listopad 2017 r.

wnętrze  

Roboty wykończeniowe - listopad 2017 r.